PROMOCJA KSIĄŻKI HUBERTA JANDO „ORP ORZEŁ – HISTORIA I HIPOTEZY JEGO ZATONIĘCIA”

Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni zaprasza na promocję książki Huberta Jando pod tytułem „ORP Orzeł – historia i hipotezy jego zatonięcia”

W 81. rocznicę włączenia legendarnego Orła do służby w polskiej Marynarce Wojennej oddajemy do rąk czytelnika jego poprawioną i uzupełnioną o nowe materiały monografię. Publikacja dzieli się na trzy bogato ilustrowane rozdziały. Pierwszy z nich szczegółowo opisuje proces budowy okrętu, służbę w okresie dwudziestolecia międzywojennego, jak również jego losy we wrześniu 1939 r. Część druga skupia się na służbie Orła w Wielkiej Brytanii, aż do jego zagadkowego zaginięcia. Ostatnim elementem książki jest niezwykle skrupulatna analiza i weryfikacja wszystkich dotychczasowych hipotez dotyczących zatonięcia polskiego okrętu. Wszystkim czytelnikom pragnącym sprawdzić fakty i mity na temat historii Orła polecamy sięgnąć do tej wyjątkowej pozycji wydawniczej.

10 LUTEGO 2020 R., GODZ. 17.00

MUZEUM MARYNARKI WOJENNEJ W GDYNI, UL. ZAWISZY CZARNEGO 1B