A
a

Aktualności muzeum

21 LUTEGO – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRZEWODNIKA MUZEALNEGO

21 lutego uroczyście obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego. Dzień ten został ustanowiony w 1989 r. podczas III Konwencji Światowej Federacji Stowarzyszeń Przewodników Turystycznych, która odbyła się w Nikozji na Cyprze. Myślą przewodnią Międzynarodowego Dnia Przewodników Turystycznych jest nieodpłatne oprowadzanie turystów i mieszkańców, w ich języku i po ich obszarze. Dzień ten ma również za zadanie zaprezentowanie lokalnej społeczności pracy przewodnika turystycznego oraz podkreślenie wartości tego zawodu w obsłudze turystów, jak i promocji miasta oraz regionu.

Specjalnie z tej okazji zapraszamy zainteresowanych morskim rodzajem sił zbrojnych do zwiedzania Muzeum MW w towarzystwie naszego przewodnika. Zwiedzający będą mogli zobaczyć wystawę prezentującą oryginalne elementy uzbrojenia okrętowego używanego w XX wieku „Zbrojownia Muzeum MW”, wystawę opowiadającą o stu latach historii polskiej MW „Mamy rozkaz Cię utrzymać…” oraz wystawę modeli ukazującą ewolucję konstrukcji żaglowców, od późnego średniowiecza po schyłkowy okres epoki żagla – drugą połowę XIX wieku „W świecie dawnych żaglowców”.

Nasz przewodnik będzie oprowadzał po ekspozycjach  w dniu 21 lutego o godz. 11.00 i 14.00 (każde oprowadzanie będzie trwało godzinę). Usługa ta jest bezpłatnym dodatkiem do zakupionego biletu.

W związku z zagrożeniem epidemicznym grupy nie mogą liczyć więcej niż 5 osób, dlatego prosimy o dokonanie wcześniejszej rezerwacji, od poniedziałku do piątku, pod nr tel. 58/620 13 81 w. 20, 22 (w godz. 10.00 – 14.00) lub mailem alina.wrobel@muzeummw.pl.

ZAPRASZAMY!!!

Aktualności