A
a

Aktualności muzeum

40. JUBILEUSZOWY FESTIWAL PIOSENKI ŻEGLARSKIEJ SHANTIES 2021

40. Jubileuszowy Festiwal Piosenki Żeglarskiej SHANTIES 2021 - największe tego typu wydarzenie w Europie, największe gwiazdy szant i piosenki żeglarskiej, wystawy, spotkania, prezentacje, premiery.

28 lutego nadajemy z Muzeum MW, zapraszamy do relacji na żywo na naszym FB oraz YouTube!!!

W niedzielne popołudnie zapraszamy Państwa na spotkanie z morskimi opowieściami z pokładów wielkich żaglowców. Usłyszycie Państwo opowieści o ciężkiej pracy, żeglarskiej przygodzie, męskiej przyjaźni i hulankach w portowych tawernach. Ukryte pirackie skarby, szaleńcze pościgi, morskie bitwy zawładną naszą piękną krainą w te lutowe popołudnie.
Smaczku temu koncertowi doda fakt, że będzie odbywał się w dwóch oddalonych od siebie o 617 kilometrów lokalizacjach.  Dzięki fantastycznej futurystycznej technologii łączyć się z Wami będziemy z Gdyni oraz Krakowa. A najszybsze na świecie łącza internetowe o ponadprzeciętnej przepustowości będą łączyć te bratnie miasta i wykonawców wielką wstęgą żeglarskiej przyjaźni.

28 lutego (niedziela) Muzeum MW
godz. 12.00 – 13.00 koncert dla dzieci

wystąpi zespół Zejman i Garkumpel

godz. 14.00 – 15.00 koncert szanty klasycznej  „SAMOTNA FREGATA”
wystąpi Męski Chór Szantowy „Zawisza Czarny”

godz. 17.00 – 22.00 koncert finałowy „NA POKŁADACH ŻAGLOWCÓW”
wystąpią m. in.: Atlantyda, Formacja, Mietek Folk, Perły i Łotry, Sąsiedzi, Trzy Majtki, Grzegorz Tyszkiewicz, Własny Port

Aktualności