A
a

Aktualności muzeum

Noc Muzeów w MMW 2024

Za nami kolejna Noc Muzeów Anno Domini 2024!
Było wspaniale, tętniące życiem miasto nocą stwarza niepowtarzalną atmosferę, a eksponaty w muzeum ożywają i znowu była moc atrakcji w tę wyjątkową noc.

Serdeczne podziękowania dla naszych rekonstruktorów – GRH „Sojusz”, „Fort”, „Obrony Wybrzeża”, „North Regiment”, „Tobie Polsko”, „Devil Dogs”, „Seabees Nord” i innym, to przede wszystkim Wy ożywiliście historię tej nocy!
Naszej ulubionej zabytkowej kuchni polowej Asi i Wojtka, że dała radę wykarmić tłumy. Nie ma wojskowego muzeum bez broni, a najlepiej jak można wziąć ją do ręki i o wszystko zapytać, np. chłopaków z Baltic Coast Armoury. Harcerze z Hufca ZHP Sopot im. MW uczyli jak ratować życie, a w przerwie można było podskoczyć do zabytkowej kuźni polowej (dzięki Piotr!) i posiedzieć w naszym zabytkowym Starze 660 M2, a potem zajrzeć do zdwojonej armaty 130 mm (ale tam cichutko! Dzień przed „Nocą” odkryliśmy w środku gniazdo ptaków z młodymi!) oraz do stanowiska dowódczo-dalmierzowego z ORP Wicher II. Na wejściu od razu można było rozpocząć zabawę z DART – Gdyńskie Stowarzyszenie Steel Darta „Błyskawica” albo trochę skręcić w podziemia i przyjrzeć się wystawie nurkowej lub wirtualnie zwiedzić okręt podwodny poprzez okulary VR w sali audiowizualnej.
A na koniec, ciemną nocą przejść się na okręt „Błyskawica” – natomiast ci, którzy zaczynali od okrętu akurat trafili na ceremonię opuszczania bandery o zachodzie słońca!
Wszystkim dziękujemy, że z nami byliście i do zobaczenia za rok 😉

Aktualności