A
a

Aktualności muzeum

GDYNIA PSY BOJOWE W SIŁACH SPECJALNYCH – WYKŁAD Z TWÓRCĄ K9 GROM

Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni zaprasza na wykład na temat psów bojowych z Krzysztofem Puwalskim - twórcą jednostki K9 w Jednostce Wojskowej GROM.

Lubisz psy? A może w Twoim domu gości czworonożny przyjaciel. Spójrz na niego, popuść wodze fantazji. Wyobraź sobie, że Twój pupil ubrany w kamizelkę walczy u boku operatora Jednostki GROM, obezwładnia terrorystów, wykrywa materiały wybuchowe, skacze ze spadochronem, desantuje się ze śmigłowców oraz łodzi bojowych, potrafi przetrwać w każdych warunkach terenowych oraz pogodowych, OK!, otwórz oczy, może to nie do końca Twój pies ALE! – to właśnie SF Dogs, czyli psy bojowe Sił Specjalnych. Wykorzystywane są w najlepszych jednostkach specjalnych na świecie. Jako pierwsza do programu przystąpiła Jednostka GROM, w której nasz gość miał honor i przywilej tworzyć tę niezwykle elitarną grupę.

Czy psu bojowemu GROM można patrzeć w oczy?
Pies bojowy jako zapasowe życie operatora?
Czy pies i przewodnik to jedność?
Pies bojowy = odbezpieczona broń?
Jak pracuje pies bojowy?
Jak groźny jest pies bojowy?
Dlaczego K9?
Czy mój Azor umie mnie obronić?
Pieskie życie czy życie Boga Wojny?
Jak szkoli się psy bojowe GROM?
Jak używa się psów bojowych na misjach?
Co jest gorsze rana postrzałowa czy zadana stalowymi szczękami?

Będzie możliwość zadawania pytań od publiczności.

O Prowadzącym:

Krzysztof Puwalski, oficer rezerwy, absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie oraz SGH w Warszawie. 22 lata służby w Wojskach Specjalnych, żołnierz zespołu bojowego Jednostki Wojskowej GROM, twórca i pierwszy dowódca Grupy Przewodników Psów Bojowych JW GROM, kilkukrotny uczestnik misji w Iraku i Afganistanie. Instruktor technik antyterrorystycznych, spadochroniarstwa, strzelectwa, wspinaczki, samoobrony, specjalista w zakresie komunikacji neurolingwistycznej. Absolwent wielu kursów antyterrorystycznych organizowanych m.in. w Stanach Zjednoczonych, Belgii, Niemczech, Norwegii i Polsce. Uczestnik oraz organizator kursów dedykowanych jednostkom specjalnym – wojskowym oraz policyjnym. W trakcie swojej kariery w wojskach specjalnych zdobył wiedzę w zakresie bezpieczeństwa antyterrorystycznego oraz zwalczania zagrożeń związanych z terroryzmem międzynarodowym, którą w praktyce wykorzystywał podczas akcji w trakcie misji bojowych. Jest doświadczonym ekspertem w dowodzeniu oraz motywowaniu zespołu w czasie ekstremalnie trudnych sytuacji.

Cena: 100 zł

Regulamin i formularz zgłoszeniowy:
https://forms.gle/EwFbVYKxiG6ukpy67

Uwaga! Obowiązuje limit miejsc!

Aktualności