A
a

Aktualności muzeum

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki w MMW

Po raz kolejny mamy przyjemność gościć Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki 2022! Festiwal Literatury Dziecięcej zawita do Gdyni już 14 i będzie u nas do 17 lipca. Miłośników książek zapraszamy na ORP BŁYSKAWICA w piątek 15 lipca, a w sobotę 16 lipca w Muzeum Marynarki Wojennej będziemy się bawić 10:30 - 12:30 podczas gry terenowej „Detektywi na wakacjach” –z udziałem autorki serii „Tuba i Patefon” - Katarzyny Ryrych!

Inspiracją są oczywiście znakomite książki, a w przygotowaniu atrakcji oraz w samych wydarzeniach wezmą udział autorzy i ilustratorzy ale wszystko rozpocznie się w miejscu szczególnym – na okręcie ORP Błyskawica! 

 

Tym razem legendarny niszczyciel, najprawdziwszy okręt bojowy, będzie miejscem czytania, a jedyna walka jaka będzie miała miejsce to ta o przekonanie młodego człowieka, że książki mogą być równie fascynujące, jak nowe technologie, a czytanie wcale jeszcze nie odchodzi do lamusa. W tej niełatwej misji weźmie udział dowódca okrętu ORP Błyskawica, czytając fragmenty książek mówiących o prawdziwej odwadze!

Festiwal w Gdyni

https://ojceidziatki.nakiedy.pl/site/?c%5b%5d=5626

 

Aktualności