A
a

Aktualności muzeum

Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni w Google Arts & Culture!

Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni w Google Arts & Culture!
Dziś internetowo można zwiedzić cały świat. Idealnym przykładem tego może być Google Kultura i Sztuka, gdzie można obejrzeć materiały pochodzące z ponad 2000 wiodących muzeów i archiwów z całego świata (ta liczba cały czas rośnie!).

Google Arts & Culture, dawniej Google Art Project – to przedsięwzięcie internetowe, dzięki któremu użytkownicy mogą uzyskać dostęp do zrobionych w wysokiej rozdzielczości zdjęć dzieł sztuki znajdujących się w zbiorach partnerskich muzeów – uczestników inicjatywy.

Od roku 2012 Google Art Project jest obecny w Polsce.
21 maja 2024 r. z dumą zapraszamy na premierę Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni na tej platformie! Dopiero zaczynamy nową przygodę i stopniowo budujemy nasze wirtualne zbiory, na początek przedstawiamy kolekcję modeli, pojawiają się pierwsze obrazy i mundury. Jak to mówią „watch this space!”, czyli warto co jakiś czas „wpadać” na Google Arts i poszukać, co nowego pojawiło się z Muzeum MW :)
Do czego gorąco zachęcamy! Do wirtualnego zobaczenia!

https://artsandculture.google.com/partner/naval-museum-in-gdynia

Projekt zainicjował 1 lutego 2011 r. Amid Sood, projektant firmy Google we współpracy z Nicolasem Serotą z Tate. Do współpracy przystąpiło wtedy 17 muzeów z całego świata. Umożliwiło to współpracę zaangażowanych w nią instytucji w celu dotarcia do nowych odbiorców w skali światowej.
Zbiory w ramach Google Arts & Culture można przeglądać lub odbywać wirtualne wycieczki po muzeach, w których te prace się znajdują. Każdy z prezentowanych obrazów zawiera ok. 7 miliardów pikseli, tj. tysiąc razy więcej niż obrazy z przeciętnych aparatów. Oglądane obrazy można powiększać do takich rozmiarów, aby zobaczyć ślady narzędzia artysty. Zwiedzanie muzeów odbywa się przy pomocy rozwiązania bazującego na Google Street View. Do dyspozycji użytkowników jest około 400 sal muzealnych.
Zbiory Google Arts & Culture szybko rosną – w kwietniu 2012 r. w sieci znajdowały się kolekcje 151 muzeów, które prezentowały ponad 30 000 zdjęć w wysokiej rozdzielczości oraz 46 zdjęć w ultrawysokiej rozdzielczości. Z platformy korzystają miliony osób na całym świecie. Nowością była integracja Google Arts & Culture z Google+, dzięki której można swoje kolekcje udostępniać na tej platformie, można także pokazywać je w usłudze Hangout aby prowadzić wykłady z historii sztuki lub organizować wirtualne wycieczki po odległych miejscach.

(źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Google_Arts_%26_Culture)

Aktualności