Aktualności muzeum

OPROWADZANIE KURATORSKIE PO WYSTAWIE „ZBROJOWNIA MUZEUM MW”

Już w najbliższą niedzielę – 9 lutego o godz. 12.00 – zapraszamy na OPROWADZANIE KURATORSKIE PRZEZ KURATORA WYSTAWY ZBROJOWNIA MUZEUM MARYNARKI WOJENNEJ – kustosza Jacka OSTAPKOWICZA.

Wystawa prezentuje oryginalne elementy uzbrojenia okrętowego używanego w XX wieku. Większość eksponatów zdemontowano z pokładów okrętów służących w polskiej Marynarce Wojennej.
Wśród zabytków artylerii okrętowej znajdują się prawdziwe unikaty, jak podwójna armata przeciwlotnicza 40 mm Boforsa z okrętu podwodnego „Sęp” – identyczny egzemplarz znajdował się na bliźniaczym „Orle”. Najsłynniejsze działko przeciwlotnicze II wojny światowej – 20 mm Oerlikon z wyposażenia ORP „Błyskawica” czy podwójny nkm 13,2 mm Hotchkissa wydobyty z wraku „Gryfa”, zbombardowanego na Helu we wrześniu 1939. Przejmującym dopełnieniem tamtego dramatu jest strzęp bandery z fragmentem orła, uratowany z zatopionego ORP „Gryf”, mosiężne litery składające się na nazwę okrętu zdemontowane z wraku oraz pochodzące także z „Gryfa” oryginalne koło ratunkowe.

„ZBROJOWNIA MUZEUM MW”

Zwiedzanie w cenie biletu wstępu do muzeum!

Usługa przewodnicka

tel. 58 620-13-81 wew. 20, 22
rezerwacja@muzeummw.pl

Rezerwacje przyjmujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 15:00
Podczas prowadzenia zajęć edukatorzy nie mogą odebrać telefonu od Państwa. W takiej sytuacji prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres mailowy lub kontakt telefoniczny w terminie późniejszym.

Partnerzy