ORP BŁYSKAWICA – SPACER W MAJOWY WEEKEND 2

Tym razem idziemy do góry, zapraszamy w miejsca skąd odbywało się dowodzenie i kierowanie okrętem w morzu. Kabina nawigacyjna, sterówka i odkryty pomost - Główne Stanowisko Dowodzenia.

Wszystkie miejsca wyłączone są z trasy zwiedzania ze względów bezpieczeństwa i trudnego dostępu. Nasze fotografie pozwalają zorientować się, choć w przybliżeniu, jak wyglądała służba na okręcie podczas akcji.

KABINA NAWIGACYJNA

Niestety wciąż nie jesteśmy w stanie określić, kiedy możliwe będzie zaproszenie na realny pokład ORP Błyskawica. Postaramy się natomiast wzbogacić nasz serwis fotograficzny i także filmowy o obrazy miejsc do których podczas rutynowego zwiedzania nie ma dostępu. Prosimy o cierpliwość.

Fot. Henryk Nagrodzki (MMW)

W STERÓWCE

NA GŁÓWNYM