Aktualności muzeum

ORP BŁYSKAWICA – ŚWIĄTECZNY SUPLEMENT

Ten wyjątkowy dzień, świętowania rocznicy ustanowienia Konstytucji 3 Maja, ORP Błyskawica od lat akcentowała narodowym salutem artyleryjskim - 21 wystrzałów z działek salutacyjnych. Nadzwyczajny czas światowej pandemii sprawił, że w bieżącym roku trzeciomajowego salutu nie będzie. Szkoda - bo rok 2020 to przecież rok wyjątkowej rocznicy puckich Zaślubin - rok stulecia polskiego morza! Mocno wierzymy, że w przyszłym roku, uhonorujemy w godny sposób, zgodnie z morskim ceremoniałem, podniosłą rocznicę!

Chcąc jakoś zaakcentować ten świąteczny dzień zapraszamy do reprezentacyjnego wnętrza ORP Błyskawica - "Salonu Kaprów". Tutaj odbywają się okolicznościowe spotkania z zaproszonymi gośćmi Marynarki Wojennej, podejmuje się oficjalne delegacje krajowe i zagraniczne, pielęgnuje się tradycje świąteczne - wigilijne i wielkanocne spotkania załogowe, także m.in. promocyjne wodowania wartościowych książek morskich.... Dzisiaj kilka fotografii z "Salonu Kaprów", zaaranżowanego w dziobowej części na poziomie głównego pokładu, poniżej nadbudówki okrętu.

Fot. Henryk Nagrodzki (MMW)

"SALON KAPRÓW"

ORP BŁYSKAWICA

Usługa przewodnicka

tel. 58 620-13-81 wew. 20, 22
rezerwacja@muzeummw.pl

Rezerwacje przyjmujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 15:00
Podczas prowadzenia zajęć edukatorzy nie mogą odebrać telefonu od Państwa. W takiej sytuacji prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres mailowy lub kontakt telefoniczny w terminie późniejszym.

Partnerzy