A
a

Aktualności muzeum

ORP BŁYSKAWICA – ŚWIĄTECZNY SUPLEMENT

Ten wyjątkowy dzień, świętowania rocznicy ustanowienia Konstytucji 3 Maja, ORP Błyskawica od lat akcentowała narodowym salutem artyleryjskim - 21 wystrzałów z działek salutacyjnych. Nadzwyczajny czas światowej pandemii sprawił, że w bieżącym roku trzeciomajowego salutu nie będzie. Szkoda - bo rok 2020 to przecież rok wyjątkowej rocznicy puckich Zaślubin - rok stulecia polskiego morza! Mocno wierzymy, że w przyszłym roku, uhonorujemy w godny sposób, zgodnie z morskim ceremoniałem, podniosłą rocznicę!

Chcąc jakoś zaakcentować ten świąteczny dzień zapraszamy do reprezentacyjnego wnętrza ORP Błyskawica – „Salonu Kaprów”. Tutaj odbywają się okolicznościowe spotkania z zaproszonymi gośćmi Marynarki Wojennej, podejmuje się oficjalne delegacje krajowe i zagraniczne, pielęgnuje się tradycje świąteczne – wigilijne i wielkanocne spotkania załogowe, także m.in. promocyjne wodowania wartościowych książek morskich….

Dzisiaj kilka fotografii z „Salonu Kaprów”, zaaranżowanego w dziobowej części na poziomie głównego pokładu, poniżej nadbudówki okrętu.

Fot. Henryk Nagrodzki (MMW)

"SALON KAPRÓW"

ORP BŁYSKAWICA

Aktualności