A
a

Wystawy Muzeum Marynarki Wojennej

ORP BŁYSKAWICA – WIERNY OKRĘT

W roku 85-lecia służby ORP Błyskawica pod biało-czerwoną banderą zespół Muzeum Marynarki Wojennej opracował i zrealizował nową wystawę historyczną w pomieszczeniach okrętu. Wystawa w nowoczesny i przejrzysty sposób prezentuje dokonania naszego niszczyciela od momentu wodowania po ostatnie lata.

Osią wystawy są ukazane w chronologicznym porządku najistotniejsze epizody służby okrętu, symbolizowane oryginalnymi zabytkami z muzealnych zbiorów.

Sylwetka samolotu wycięta z blachy zestrzelonego pod Narvikiem Heinkla-111, odznaczenie bojowe marynarzy za wojenne czyny, przedmioty codziennego użytku, elementy wyposażenia, sylwetki oficerów i marynarzy w różnych wzorach umundurowania, modele, broń strzelecka z okrętowego arsenału, przedmioty pamiątkowe - wszystko tworzy opowieść o okręcie, jego załodze, specyfice służby i zmieniających się historycznych realiach.

Fotograficzna galeria wszystkich dowódców "Błyskawicy" w 85-leciu oraz przejmujące smoleńskie memento upamiętniające śmierć dowódcy Marynarki Wojennej admirała Andrzeja Karwety dopełniają treści wystawy.  

Fot. Karolina Łapucka (MMW)

Wystawy / Muzeum MW