A
a

Aktualności muzeum

W sobotę 1 lipca ORP BŁYSKAWICA zamknięty dla zwiedzających

W sobotę 1 lipca okręt "Błyskawica" będzie niedostępny dla zwiedzających.

Tego dnia, podczas promocji na pierwszy stopień oficerski, słowa ślubowania wypowiedzą Absolwenci Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni. Uroczystość odbędzie się na pokładzie ORP Błyskawica, na Skwerze Kościuszki w Gdyni.
W dzień poprzedzający uroczystą promocję, w Audytorium Biblioteki Głównej AMW absolwenci otrzymają dyplomy ukończenia studiów 2. stopnia, natomiast później patenty oficerskie. Tego dnia nastąpi również odsłonięcie tablicy pamiątkowej „Promocja 2023”, która umieszczona zostanie wśród tablic zawierających absolwentów AMW od początku powstania uczelni.

Do promocji na pierwszy stopień oficerski przystąpi 90 absolwentów, w tym 16 kobiet. Z Wydziału Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego – 25, z Wydziału Mechaniczno-Elektrycznego – 32 oraz z Wydziału Dowodzenia i Operacji Morskich – 33.

Sobotnia ceremonia rozpocznie się podniesieniem flagi państwowej i odegraniem hymnu narodowego. Po złożeniu meldunku o gotowości do rozpoczęcia uroczystości i przemówieniu powitalnym Rektora – Komendanta AMW nastąpi promocja i ślubowanie młodych oficerów. Podniosłego charakteru niewątpliwie nada salut armatni dla uhonorowania nowo mianowanych podporuczników Marynarki Wojennej. Ciekawym momentem, na który czekają zwłaszcza rodziny jest wyrzut w górę czapek i podchorążackich „korpusówek”. Uroczystość zakończy niezwykle widowiskowa defilada wszystkich pododdziałów na czele z Orkiestrą MW ze Świnoujścia.

Dla wszystkich, którzy nie mogą być z nami w tym wyjątkowym dniu – Transmisja z promocji dostępna będzie również na naszym kanale YouTube

Aktualności