Z WAKACYJNĄ WIZYTĄ W MUZEUM MW

W tak trudnym czasie, w jakim się znajdujemy, dostęp do instytucji kultury jest niemożliwy bądź bardzo ograniczony.

Dlatego też wychodzimy naprzeciw potrzebom i zapraszamy na wirtualny spacer po naszym Muzeum oraz po okręcie-muzeum ORP Błyskawica.
Oto wybrane propozycje filmów, dzięki którym wszyscy zainteresowani będą mogli „zwiedzić” nasze Muzeum!

1. Krótka wycieczka po Muzeum - nasz przewodnik opowiada o trzech ekspozycjach w budynku Muzeum

2. Spacer po muzeum i na ORP Błyskawica z muzyką w tle

3. Opowieść o armatach Schneider w narracji dyrektora Tomasza Miegonia

4. Opowieść o armacie Bofors 152,4 mm

5. Opowieść o armacie Bofors 120 mm

6. ORP Błyskawica z lotu ptaka

7. Opowieść o kpt. Jaraczewskim

8. Opowieść o unikatowym zestawie nurka

9. Marynarskie tango 1

10. Marynarskie tango 2

11. Opowieść o ORP Bałtyk

12. Opowieść o ORP Gryf

13. Próbka spaceru po okręcie podwodnym typu Kobben - w przyszłości do obejrzenia na żywo

14. Wystawa 3D - wejdź na pokład okrętu

W historii polskiej Marynarki Wojennej jest wiele słynnych i dzielnych okrętów, dzielnych postawą swoich załóg. Niestety zdarzały się też momenty tragiczne, ginęli marynarze i okręty walcząc o wolną Polskę, w której dziś żyjemy. Dziś podczas Nocy Muzeów 2020 dzięki autorowi Waldemarowi Góralskiemu zapraszamy Państwa na pokład jednego z bohaterów tamtych wspaniałych i tragicznych czasów. ORP KUJAWIAK, bo to na jego pokładzie dziś będziemy, pływał pod polską banderą osłaniając konwoje z zaopatrzeniem dla wojsk alianckich. Walczył dzielnie i zatonął na minie 16 czerwca 1942 roku podczas osłaniania konwoju na Maltę, a wraz z nim trzynastu członków załogi.

Obrazy przedstawiają wygląd ORP KUJAWIAK w styczniu 1942 roku i przygotowane są w technologii anaglifowej, dlatego prosimy o zaopatrzenie się w okulary 3D (kartonowe, czerwono - niebieskie).

W imieniu pana Waldemara Góralskiego oraz Muzeum życzymy Państwu miłych wrażeń!

ZOBACZ ZDJĘCIE 1

ZOBACZ ZDJĘCIE 2