A
a

Aktualności muzeum

„Wojna, która zakończy wszystkie wojny” film Sabatonu w MMW!

Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni zaprasza na projekcje filmu:
PIĄTEK 10.11.23 - godz. 17.00
SOBOTA 11.11.23 - godz. 16.00
NIEDZIELA 12.11.23 - godz. 15.00
Bilety 5 zł

Sabaton, szwedzka grupa metalowa, niedawno wydała swój kolejny album „History Rocks”, tym razem z myślą o popularyzacji wiedzy historycznej. Jest to też chęć pomocy muzeom na całym świecie w zdobyciu widoczności i wsparciu nowej niewykorzystanej publiczności fanów heavy metalu.

Idąc za ciosem, pojawił się pomysł na film „Wojna, która zakończy wszystkie wojny”.

Sabaton deklaruje, że misją zespołu jest „ponowne wzbudzenie zainteresowania ludzi zwiedzaniem tych niesamowitych skarbów historii i prawdziwy kontakt z wydarzeniami z przeszłości”.
I tak zespół heavy metalowy stworzył „The War To End All Wars – The Movie” („Wojna, która zakończy wszystkie wojny – film”) we współpracy z Yarnhub, studiem animacji skupiającym się na treściach historycznych. Film bardzo plastycznie opowiada historie z I wojny światowej łączące się z najnowszym albumem studyjnym Sabatonu „The War To End All Wars”. Ten 67-minutowy animowany film muzyczny, który został wydany w języku angielskim, jest dostępny z napisami w wielu językach, aby zadowolić widzów na całym świecie. W naszym Muzeum film będzie wyświetlany z polskimi napisami.

Tym samym Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni dołączyło do wydarzenia, w którym bierze udział ponad sto muzeów z kilkudziesięciu krajów na świecie.

MMW zaprasza wszystkich fanów historii oraz Sabatonu na projekcje filmu:
PIĄTEK 10.11.23 – godz. 17.00
SOBOTA 11.11.23 – godz. 16.00
NIEDZIELA 12.11.23 – godz. 15.00
Bilety 5 zł

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://movie.sabaton.net/

Aktualności