A
a

Aktualności muzeum

XI FESTIWAL FILMÓW ŻEGLARSKICH JACHTFILM 18-19 LUTEGO W MUZEUM MW

Najlepsze filmy żeglarskie z całego świata! XI Edycja Festiwalu Filmów Żeglarskich JachtFilm w Gdyni. Celem festiwalu jest prezentacja najlepszych filmów o tematyce marynistycznej z całego świata. Motywem przewodnim jest żeglarstwo i jego różnorodność. Pokazujemy prawdziwych bohaterów i zdarzenia, które miały miejsce. Emocje towarzyszące bohaterom są uniwersalne, bo dotyczą spełniania marzeń, pokonywania codziennych przeszkód i słabości, dojrzewania, woli walki i przetrwania. A w tle tych historii – żagle i woda. Za nami 10 lat. W trakcie dotychczasowych edycji pokazaliśmy ponad 100 filmów z takich krajów jak Kanada, USA, Norwegia, Francja, Nowa Zelandia, Australia czy Mozambik. Festiwal JachtFilm jest jedyną imprezą w Polsce o tej tematyce, oraz jedną z nielicznych na świecie. Jest unikalną okazją do zobaczenia większości z prezentowanych filmów. Współorganizatorem Festiwalu jest Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. Partnerami są: Fundacja Wsparcia Edukacji Morskiej Lechosław Bar oraz Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Gdyni.

Program:

SOBOTA 18 lutego , godz. 15.00-20.00
Les Glenans. Szkoła morza. Szkoła życia./ Francja / 2017 rok / 53 minuty
Dłubanką wokół jeziora Michigan/ USA / 2012 / 45 minut

Morze twoimi oczami/ Polska / 2010 / 25 minut

The Race To Alaska / USA / 2020 / 55 minut

NIEDZIELA 19 lutego, godz. 15.00-19.00
Northern Passage/ Norwegia / 2011 / 54 minuty
Iron Duck – Żelazna Kaczka/ USA / 2008 / 34 minuty

Żeglarz/ Słowacja / 2021 / 78 minut
Bilety: www.jachtfilm.pl. Wszystkie filmy zagraniczne pokazywane są w wersji z polskimi napisami lub lektorem. Projekcje filmów będą się odbywały w Muzeum Marynarki Wojennej , które jest partnerem wydarzenia.

Bilety w ofercie First Minute – do końca stycznia – będą dostępne w cenie 30 zł za każdy dzień.
Link do karnetu na oba dni 60 zł):
https://bilety.fm/pl/inne/8183-xi-festiwal-filmow-zeglarskich-jachtfilm-gdynia.html
I na poszczególne dni:
SOBOTA:
https://bilety.fm/pl/inne/8179-xi-festiwal-filmow-zeglarskich-jachtfilm-gdynia.html
NIEDZIELA:
https://bilety.fm/pl/inne/8180-xi-festiwal-filmow-zeglarskich-jachtfilm-gdynia.html

Sprzedaż biletów odbywa się tylko w formule online poprzez system sprzedaży Bilety.fm. Zastrzegamy sobie prawo do odwołania wydarzenia z powodu zbyt małej ilości sprzedanych biletów. W takim przypadku wartość biletu zostanie zwrócona kupującym przez organizatora.
Andrzej Minkiewicz
Tel 603 918 469
andrzej.minkiewicz@jachtfilm.pl

Aktualności